آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

نشریات استان کرمان

حاضرين در سايت

ما 76 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
اسفند
2
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................1068
mod_vvisit_counterديروز.......................1890
mod_vvisit_counterاين هفته ................6405
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........11599
mod_vvisit_counterاين ماه ..................33326
mod_vvisit_counterماه گذشته..............53126
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2623451
حضور شرکای اجتماعی سازمان در بیمارستان سیرجان

سومین جلسه کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان در محل بیمارستان دکتر غرضی سیرجان با حضور شرکای اجتماعی سازمان برگزار گردید.

دکتر امین فخر،مدیر درمان تامین اجتماعی استان در این جلسه ضمن اشاره به طرح تحول سلامت گفت: اجرای این طرح توسط سازمان تامین اجتماعی باعث شده که هزینه های درمانی از 4500 میلیارد تومان در سال 92 به رقم 25 هزار میلیارد تومان در سال جاری برسد.

وی افزود:طرح تحول سلامت مهمترین حرکت اجتماعی دولت در سال 92 بود و با توجه به افزایش سهم مردم در پرداخت هزینه های درمانی و هزینه های فاجعه بار درمان،هدف گذاری صحیحی بود اما در اجرا، ضوابط کارشناسی رعایت نشد و تعهدات پایدار بر مبنای منابع ناپایدار تعریف گردید.

ایشان اظهار داشت: قرار بود بر اساس احکام برنامه پنجم توسعه برای طرح تحول سلامت اقدام شود اما سیاست های موازی دیگری اتخاذ شد وباعث بروز چالش در حوزه سلامت گردید.

دکتر فخر ضمن رد پیشنهاد انفکاک بخش درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی بیش از نه بیست هفتم حق السهم درمان،صرف ارائه خدمات درمانی میکند و جای نگرانی است که بخواهند بودجه درمانی سازمان را به حساب دیگری منتقل کنند.

مدیر درمان استان اضافه کرد:توسعه فضاهای فیزیکی مراکز درمانی،تامین تجهیزات مختلف این مراکز در شرایط کنونی، نشان دهنده عشق و علاقه مدیران سازمان به خدمتگزاری است.

دکتر فخر به طرح های توسعه ای در استان نیز اشاره نمود و افزود: پروژه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی راور ادامه دارد و طرح های محوطه سازی جامع بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان و بنای جدید پلی کلینیک رفسنجان در دستور کار است.

وی تصریح کرد:برای اجرای طرح های توسعه در سیرجان بعنوان دومین شهر بزرگ استان تمرکز داریم و طرح ارتقاء هتلینگ اجرا شده و بزودی از بخش فلوروسکوپی بهره برداری میشود و عملیات اجرایی توسعه بخش اورژانس هم در دهه مبارک فجر آغاز خواهد شد.

دکتر مهدی ابناء،رییس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد که برگزاری کمیته بیمه ودرمان موجبات ارتقاء کیفیت خدمات درمانی را فراهم آورد.

وی اظهار داشت: شهرستان سیرجان دارای موقعیت خاص جغرافیایی و از نظر اجتماعی هم شهری مهاجر پذیر است و لذا ارائه خدمت در این منطقه دارای اهمیت خاص دارد.

دکتر ابناءبه سال آغاز بکار بیمارستان در سال 1372 اشاره نمود و افزود:این مرکز در سال 72 در زمینی با مساحت 93 هزار متر با زیر بنای 21 هزار متر مربع فعالیت خودش را شروع کرد و امون دارای 138 تخت فعال است و دارای 457 نفر پرسنل است و دارای سابقه درخشان در اخذ گواهینامه های استاندارد می باشد.

رییس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان در خصوص عملکرد این مرکز درمانی گفت:در 9 ماهه اول سال جاری تعداد 15402 نفر بیمار بستری شده اند،285321 نفر خدمات سرپایی دریافت کرده اند و7763 نفر مورد عمل جراحی واقع شده اند و درصد اشغال تخت برابر با 81 درصد است.

دکتر ابناء افزود:طی سالهای گذشته بخش آی سی یو و NICU و سی تی اسکن و فضای جایگزین بحران به بیمارستان اضافه شده اند و تجهیزات مختلف درمانی در بیمارستان مستقر گردیده اند و برنامه های نهضت آی تی هم عملیاتی شده اند.

وی ادامه داد: برای آینده نیز طرح ها و برنامه هایی همچون:ساخت پلی کلینیک جدید،توسعه اتاق عمل و اورژانس،استاندارد سازی CSR و بلوک زایمان،استقرار سی تی آنژیوگرافی و سیستم تصویر نگاریPACS را در نظر داریم.

دکتر ابناء در پایان سخنان خود از فعالیت دفتر اسناد پزشکی استان در خرید خدمات درمانی برای بیمه شدگان شهرستان سیرجان تشکر و قدردانی نمود.

دکتر حمید رضا متولی زاده،رییس دفتر اسناد پزشکی استان هم در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت:در شهرستان سیرجان با 140 مرکز سرپایی،36 پزشک عمومی،40 متخصص،13 دندانپزشک،40 داروخانه،6 آزمایشگاه،4 مرکز رادیولوژی و 9 فیزیو تراپی، 3 درمانگاه و یک بیمارستان 205 تخت خوابه قرار داد خرید خدمت داریم.

وی افزود:در سال گذشته 960 هزار بار مراجعه سرپایی به مراکز طرف قرار داد در سیرجان وجودداشته است و برای 4500 بیمار پرونده بستری تشکیل شده است که هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد تومان در برداشته است.

از راست: علی اکبر رواقی،حسین شجاعی،عباس ایرانمنش

عباس ایرانمنش،رییس کانون بازنشستگان کارکنان سازمان تامین اجتماعی استان نیز طی سخنانی ضمن تشکر از برگزاری کمیته بیمه ودرمان گفت:بعد از قانون الزام در سال 69،کار ساخت مراکز درمانی در استان شروع شد و اولویت ساخت بیمارستان در کرمان و سیرجان و زرند مطرح گردید که این امر محقق شد و خوشبختانه این مراکز ظرفیت خوبی برای توسعه دارند.

علی اکبر رواقی، رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان نیز در این جلسه گفت: بیمارستانهای تامین اجتماعی استان مایه مباهات و افتخار ما هستند و کارهای بزرگی در این مراکز انجام شده است و مراکز درمانی به خوبی اداره میشوند.

حسین شجاعی،رییس کانون بازنشستگان کارگران استان نیز طی سخنانی تعداد مستمری بگیران جامعه کارگری استان را 90 هزار نفر ذکر کرد و افزود: 60 درصد از آنها حداقل مستمری را دریافت میکنند.

وی از همکاری های مدیریت درمان استان تشکر و قدردانی نمود و خواهان تداوم کلاسهای آموزشی ویژه بازنشستگان در سال آینده شد.

شایان ذکر است اعضای کمیته بیمه ودرمان از بخشهای مختلف بیمارستان دکتر غرضی سیرجان بازدید نمودند.

 

 

 

میز خدمت الکترونیک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.