آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

نشریات استان کرمان

حاضرين در سايت

ما 69 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
اسفند
2
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................1046
mod_vvisit_counterديروز.......................1890
mod_vvisit_counterاين هفته ................6383
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........11599
mod_vvisit_counterاين ماه ..................33304
mod_vvisit_counterماه گذشته..............53126
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2623429
تشکیل جلسه شورای مدیران واحدهای درمانی استان

دکتر امین فخر،مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان در جلسه شورای مدیران واحدهای درمانی استان گفت:موضوع وضعیت صندوق های بازنشستگی در کشور دارای اهمیت بالایی است و مجلس شورای اسلامی هم به منظور بررسی شرایط حاکم بر این صندوق ها از جمله تامین اجتماعی جلسه ویژه ای را تشکیل داده است و به دولت توصیه شده که برای پرداخت بدهی هایش به تامین اجتماعی اقدام کند.

 

 

وی افزود: اکنون شرایط برای تجهیز منابع در سازمان تامین اجتماعی جهت انجام تعهدات دشوار شده است. تکالیفی بر عهده سازمان کذاشته شده است که منابع مالی وافری را می طلبد.

مدیر درمان استان ادامه داد: مطابق احکام برنامه ششم توسعه، دولت می بایست سالیانه بخشی از بدهی های سازمان را پرداخت نماید که متاسفانه در بودجه 97پر رنگ دیده نشده است.

دکتر فخر در خصوص وصول حق بیمه های دریافتی و هزینه های درمانی در استان گفت: میزان وصول حق بیمه با میزان پرداخت مستمری همخوانی ندارد.در حوزه درمان در استان وهمه کشور مازاد بر حق السهم درمان یعنی مازاد بر نه بیست هفتم هزینه میشود.بعنوان مثال در اسناد پزشکی سقف اعتبارات سال جاری 230 میلیارد تومان بوده اما اکنون برآورد می کنیم به 370 میلیارد برسد یعنی انحراف 64درصدی داریم واین بعلت افزایش هزینه های طرح تحول سلامت است که راه اصلاح این طرح، کنترل ومدیریت هزینه های آن است.

مدیر درمان استان توصیه کرد که با توجه به شرایط کلی سازمان و مشکل منابع، بایستی در خصوص هزینه کرد اعتبارات دقت بیشتری اعمال شود و در وصول مطالبات اختصاصی مراکز درمانی هم تلاش بیشتری صورت گیرد.

دکتر فخر در پایان سخنان خود بر ادامه اجرای برنامه های عملیاتی مانند ارتقاء هتلینگ بیمارستانها و برنامه های نهضت آی تی تاکید نمود.

دکتر حمید رضا متولی زاده، رییس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان نیز در این جلسه گفت: اجرای طرح تحول سلامت باعث شد که هزینه های تامین خدمات درمانی برای بیمه شدگان از 74 میلیارد تومان در سال 91 به مبلغ306 میلیارد تومان در سال 95 افزایش پیدا کند.وی افزود: میانگین ریالی هر سند درمانی از 10 هزار تومان به 40 هزار تومان رسیده است.

دکتر فرهاد اشافی، رییس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان نیز در این جلسه از راه اندازی اتاق عمل جراحی قلب باز در این مرکز درمانی در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر مهدی ابناء،رییس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان،تقویت زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در بیمارستان را زمینه ساز توسعه و ارتقاء خدمات در این مرکز ذکر نمود.

دکتر منصور هاشمی، رییس بیمارستان امام علی (ع) زرند نیز در این جلسه گفت: از زمانی که بعنوان تنها بیمارستان شهرستان زرند فعالیت میکنیم در بخش بستری رشد 77 درصدی و در بخش اورژانس رشد 55 درصدی را شاهد هستیم و 67 درصد هم رشد اشغال تخت داریم.

روسای درمانگاههای تامین اجتماعی استان نیز در جلسه در خصوص عملکرد این مراکز سخن گفتند.

روسای ادارات و کارشناسان ارشد مدیریت درمان استان نیز مباحث تخصصی خودشان را ارائه دادند.

شایان ذکر است در پایان جلسه شورای مدیران استان،دکتر علیرضا موسی علی بعنوان رییس جدید درمانگاه شماره 4 کرمان معرفی گردید و از خدمات دکتر حمیدرضا کاظمی رهبر،رییس سابق این مرکز درمانی تجلیل بعمل آمد.

 

میز خدمت الکترونیک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.