آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

نشریات استان کرمان

حاضرين در سايت

ما 58 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
اسفند
2
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................1031
mod_vvisit_counterديروز.......................1890
mod_vvisit_counterاين هفته ................6368
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........11599
mod_vvisit_counterاين ماه ..................33289
mod_vvisit_counterماه گذشته..............53126
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2623414
راه حل مشکلات طرح تحول سلامت ، کنترل و مدیریت هزینه های آن است.

دکتر امین فخر، مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان در شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که در محل مدیریت درمان تامین اجتماعی تشکیل شد ضمن اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور افزود: قبل از سال 92 وضعیت شاخصهای اجتماعی سلامت وخیم بود بطوری که میزان هزینه های فاجعه بار سلامت که می بایست یک دهم درصد باشد به 7 درصد رسیده بود و لذا در دولت یازدهم مقوله سلامت در اولویت قرار گرفت .

مدیر درمان استان تصریح کرد با وجود اینکه طرح تحول سلامت بزرگترین حرکت اجتماعی دولت بود و وضعیت درمان و سلامت مردم را از بحران خارج کرد اما هزینه کرد این طرح ضابطه مند نبود و لذا طرح با پرت منابع روبرو  شده است.

 

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی با طرح تحول سلامت کاملا همراهی کرده است و بیش از 9 بیست و هفتم که سهم درمان است، هزینه نموده است.

 

دکتر فخر در مورد میزان هزینه های صرف شده توسط سازمان تامین اجتماعی برای اجرای طرح تحول سلامت گفت: در ابتدای اجرای این طرح سازمان تامین اجتماعی4500 میلیارد تومان هزینه نمود و اکنون این میزان به 25 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

وی ادامه داد:اکنون که مشکل عدم وجود منابع پایدار برای طرح تحول سلامت پیش آمده است ، برخی موضوع ادغام صندوق های بیمه ای را مطرح میکنند در حالیکه این طرح راهگشا نیست و تنها راه حل این است که هزینه ها کنترل و مدیریت شوند.

دکتر امین فخر همچنین در این جلسه‌ به تشریح اهم خدمات بخش درمان سازمان در استان پرداخت و افزود: سالیانه چهار و نیم میلیون نفر بیمار سرپایی به مراکز درمانی ملکی در سطح استان مراجعه میکنند، 57 هزار نفر بستری میشوند و 25 هزار نفر مورد عمل جراحی قرار میگیرند.وی تعداد زایمان های انجام شده در بیمارستانهای استان را بیش از 10 هزار مورد در سال ذکر کرد.

 

مدیر درمان استان در خصوص خدمات درمان غیر مستقیم گفت: سالیانه بیش از 8 میلیون نفر به مراکز طرف قرار داد مراجعه سرپایی دارند و یکصد هزار نفر بستری میشوند.

 

دکتر فخر میزان هزینه کرد سالیانه برای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان استان را بیش از 500 میلیارد تومان ذکر کرد.

 

شایان ذکر است در ادامه جلسه، مدیران سازمانهای عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به تشریح عملکرد حوزه های کاری خویش پرداختند.

 

 

 

 

 

میز خدمت الکترونیک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.