فراخوان جذب پزشك

آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

حاضرين در سايت

ما 21 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
شنبه
1396
آذر
25
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................2527
mod_vvisit_counterديروز.......................2047
mod_vvisit_counterاين هفته ................15797
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........17470
mod_vvisit_counterاين ماه ..................37708
mod_vvisit_counterماه گذشته..............383784
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2507057
برگزاری دوره های آموزشی برای بیماران دیابتی

دوره های آموزشی تحت عنوان "تغذیه سالم و پیشگیری از دیابت" برای گروهی از بیماران و بیمه شدگان نیز کارگران بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی  با تدریس دکتر فرزاد شعبان زاده( رئیس درمانگاه شماره دو تامین اجتماعی کرمان) برگزار گردید.

 

 

نظر به  اینکه بازنشستگی  روندی بدون توقف است  و تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبت های ویژه میتوان این دوران را به دورانی مطلوب و لذت‌بخش و توام با سلامتی تبدیل نمود ،لذا در راستای آگاهی بخشی به جامعه  بازنشستگان ،  مدیریت درمان تامین اجتماعی استان  با مشارکت خانه مهر بازنشستگان تامین اجتماعی  اقدام به برنامه ریزی و برگزاری دوره های  آموزشی  تحت عنوان  "  بهبود شیوه زندگی سالم در دوره بازنشستگی "  از سال 95  نموده است .

 

در این راستا دوره آموزشی" تغذیه سالم و پیشگیری از دیابت" در محل کانون کارگران بازنشسته و درمانگاه شماره دو کرمان با حضور جمعی از بازنشستگان، بیماران و بیمه شدگان برگزار شد.

دکتر فرزاد شعبان زاده، مدرس این دوره های آموزشی طی گفتگو با خبرنگار اداره روابط عمومی مدیریت درمان استان گفت:جامعه هدف مورد نظر ما بیماران مبتلا به دیابت و پره دیابت با تاکید بر سالمندان میباشد.  این اولین جلسه در سال ۹۶ در سالن درمانگاه و دومین جلسه برای بازنشستگان تامین اجتماعی در محل کانون بازنشتگان در سال ۹۶ بود.

 

وی در خصوص اهداف برگزاری این دوره ها میگوید:با توجه به رشد روز افزون بیماری دیابت  وباتوجه به وقت اندک پزشکان جهت توضیح رژیم غذایی به این بیماران لازم بودبا هدف آگاهی دادن به بیماران جهت پیشگیری از شروع بیماری دیابت ویا پیشگیری و به تاخیر انداختن عوارض دیابت، چنین آموزشهای به بیماران داده شود.

 

به گفته دکتر شعبان زاده،استقبال از این کلاسها بسیار فراتر از انتظار میباشد و همواره تمام سالن پر میشود و گاها علیرغم بزرگی سالن با کمبود جا مواجه میشویم.

وی نتایج این دوره ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با توجه به تشکیل این کلاسها برای مدت بیش از یک سال در بررسی ها انجام شده بطور محسوسی  بیماران با رژیم غذایی خود آشنا شده اند از عوارض بیماری اطلاع پیدا کرده اند و  قند بیماران بسیار بهتر شده است. این اطلاعات  بصورت پره تست و پست تست که در جلسه انجام میشود نیز  مشخص میشود.

 

 

از نظر سازمانی نیز باتوجه به بررسی ها انجام شده بیشترین بار مالی را برای سازمان بیماران مزمن خصوصا مبتلا یان به دیابت دارند‌‌ لذا با پیشگیری از شیوع این بیماری و مهمتر پیشگیری  وبه تاخیر انداختن عوارض این بیماری  قطعا باعث صرفه جویی بسیار زیاد برای سازمان بدون هزینه خاصی خواهد شد.

 

رئیس مرکز بهداشتی و درمانی شماره 2 کرمان در خصوص نحوه حضور در این دوره های آموزشی گفت:در کانون بازنشستگی از طریق روابط عمومی کانون افراد جهت حضور در کلاسها دعوت میشوند ودر این مرکز پزشکان پس از تشخیص دیابت اقدام به نام نویسی و اخذ شماره تلفن بیمار نموده و سپس طی دعوت نامه ای آنهارا جهت شرکت در کلاس راهنمایی می نمایند . سپس در روز موعود توسط اپراتور مرکز به بیماران  جهت شرکت در کلاس یاد آوری میگردد.

 

وی در پایان این گفتگو مراتب تشکر خود را از مسئولین مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اینگونه اعلام میدارد:در پایان لازم میدانم از مدیر و معاون  محترم درمان که همراه مشوق و وحامی ما بوده اند تشکر و قدردانی نمایم .همچنین از  همکاران مدیریت درمان خصوصا بخش آموزش جهت هماهنگی ودر اختیار گذاشتن لوازم آموزشی و روابط عمومی سازمان جهت انعکاس  و اطلاع رسانی کلاسها کمال تشکر را دارم.

 

 

خدمات غيرحضوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.