فراخوان جذب پزشك

آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

حاضرين در سايت

ما 79 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
شنبه
1396
آذر
25
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................2588
mod_vvisit_counterديروز.......................2047
mod_vvisit_counterاين هفته ................15858
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........17470
mod_vvisit_counterاين ماه ..................37769
mod_vvisit_counterماه گذشته..............383784
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2507118
خدمات بزرگترین بیمارستان تامین اجتماعی در جنوبشرق کشور

بیمارستان تامین اجتماعی پیامبر اعظم(ص) کرمان دربافت قدیم کرمان و در خیابان ابوحامد واقع شده ،یک مرکز درمانی مورد اقبال و اعتماد مردم استان که از راههای دور و نزدیک پذیرای بیماران می‌باشد.به جهت معرفی بیشتر این مرکز درمانی تامین اجتماعی،گفتگویی را با سرپرست این بیمارستان انجام داده ایم که از نظرتان میگذرد:

 

 

با سلام و تشکر از اینکه فرصتی را در اختیارمان قرار دادید،در ابتدا لطفا خودتان را معرفی فرمایید؟

بنده دکتر فرهاد اشافی هستم.متخصص بیهوشی که از اردیبهشت ماه سال 94 سرپرستی بیمارستان را بر عهده دارم.

 

لطفا بیمارستان تحت مدیریت خود را معرفی نمایید؟

بیمارستان پیامبر اعظم(ص)کرمان که در سلسله بیمارستانهای سازمان به نام میلاد دونام گرفته است  از 29 شهریور سال 93 مورد بهره برداری قرار گرفت و در بهمن ماه همان سال با حضور معاون اول ریاست جمهوری،جناب آقای دکتر جهانگیری،دکتر نوربخش،مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی،نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان بطور رسمی افتتاح گردید.

این بیمارستان یک بیمارستان 300 تختخوابی است که به جایگزینی بیمارستان آیت اله کاشانی با مساحت 32 هزار متر مربع و در شش طبقه احداث شده است.

پس از افتتاح رسمی در سال 93 چه تغییراتی در بیمارستان ایجاد شد؟

پس از افتتاح رسمی بیمارستان بخشهای داخلی دو،اعصاب و عفونی با 30 تخت و بخش ویژه مادران باردار با 15 تخت و بخش پست سی سی یو نیز با 15 تخت مورد بهره برداری قرار گرفتند و ظرفیت آی سی یو هم از 6 به 10 تخت ارتقاء پیدا کرد.در حال حاضر تعداد 245 تخت فعال داریم و ضریب اشغال تخت بیش از 81 درصد می باشد که بخشهای مختلف شامل:اورژانس،زایشگاه، زنان، داخلی،اطفال، جراحی،عفونی،آی سی یو،سی سی یو، به بیماران ارائه خدمت می نمایند.

در این بیمارستان به چه تعداد از بیماران خدمات درمانی ارائه میشود؟

در سال 94 بیش از 25 هزار نفر در این بیمارستان بستری شده اند و12 هزار نفر مورد عمل جراحی قرار گرفته اند و بیش از پانصد هزار نفر نیز خدمات سرپایی درمانی را دریافت کرده اند.تعداد زایمان های انجام شده در بیمارستان نیز بیش از 4 هزار مورد بوده است.

در شش ماهه اول سال 95 نیز قریب 14 هزار بیمار در بیمارستان بستری شده اند،قریب 7 هزار نفر جراحی شده اند و به 260 هزار نفر خدمات سرپایی عرضه شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش 11 و 8 درصدی را شاهد هستیم.

آیا تجهیزات تکمیلی در بیمارستان نصب شده است؟

بله .در هفته تامین اجتماعی امسال، دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس و دستگاه فلوروسکوپی ( ویژه عکس رنگی) با حضور جمعی از مسئولان استان مورد بهره برداری قرار گرفت.دستگاه آنژیوگرافی قلب و ام آر آی هم برای بیمارستان خریداری و نصب شده است که پس از طی سایر مراحل لازم، انشاءاله در دهه فجر راه اندازی خواهند شد.اقدامات لازم را برای تهیه دستگاه دیالیز پرتابل هم انجام داده ایم و زیر ساختهایش را مهیا نموده ایم که امیدواریم طی ماههای آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

نکته مهمی که میخواهم بدان اشاره کنم این است که تجهیزات این بیمارستان از جمله مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات می باشند.

شما چه اولویتهایی در دستور کار خود قرار داده اید؟

ما با توجه به نیاز مردم اولویتهای بیمارستان را معین میکنیم.با توجه به اینکه42 درصد عملکرد بیمارستان مربوط به حوزه زنان و زایمان است لذا ما تمرکز خاصی بر این حوزه داریم وجهت ارتقاء کمی و کیفی خدمات به بانوان محترم و مادران باردار اقدام به اقامت و استقرار دائم پزشکان متخصص زنان،بیهوشی و اطفال در بیمارستان نموده ایم.

هدف ارتقاء فرآیندهای این بخش و ایمنی مراجعین است. در واقع ما در راستای اهداف و شاخصهای جهانی حرکت می نماییم. بعنوان نمونه مرگ و میر مادران باردار یک شاخص جهانی در حوزه بهداشت ودرمان می باشد ما هم خود را ملزم به الزامات قانونی افزایش ایمنی بیماران بخصوص مادران باردار می دانیم  اما گاهی هم در میان هزاران زایمان که با موفقیت انجام میشود متاسفانه با مرگ و میر مادر هم مواجه می شویم که در ماه گذشته علیرغم انجام کلیه اقدامات لازم از سوی کادر پزشکی و مامایی، یک بانو پس از زایمان طبیعی فوت نمود. این یک حادثه تلخ و غمبار برای من و همه همکاران است. به خانواده ایشان تسلیت میگویم و با این عزیزان ابراز همدردی دارم.ما پرونده مادر متوفی را در اختیار مراجع قانونی گذاشته ایم تا درخصوص علت فوت اظهار نظر کنند.

از دیگر اولویتهای بیمارستان، ارتقاءخدمات بخش اورژانس می باشد که بدین منظور ما مطالعات و بررسی های لازم را انجام داده ایم و طرح اصلاح فرآیندهای این بخش را تهیه و به مرحله اجرا گذاشته ایم.

آقای دکتر اشافی،همچنانکه میدانید ارباب رجوع و بیماران بیمارستان دارای جایگاه خاصی می باشند شما برای تکریم آنها چه اقداماتی انجام داده اید؟

کاملا با شما موافقم.تکریم ارباب رجوع یک اصل محوری در مدیریت بیمارستان است و ما برنامه های مختلفی را در این خصوص به مورد اجرا گذاشته ایم از جمله:استقرار سیستم استاندارد اعتبار بخشی که متضمن کیفیت مطلوب خدمات و حقوق بیماران است،نظام رسیدگی به شکایات،ارائه مشاوره به بیماران،اطلاع رسانی و آموزش بیماران،برگزاری کلاسهای آموزشی برای همکاران ،توجه به شاخصهای هتلینگ بیمارستان و امکانات رفاهی بیماران و همراهان آنها .شایان ذکر است دفتر بهبود کیفیت بیمارستان تمامی فرآیندهای ارائه خدمت را بطور مستمر ارزیابی و انجام اقدامات اصلاحی را پیگیری می نماید.

 

برای آینده بیمارستان چه برنامه هایی درنظر دارید؟

با توجه به اینکه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان بعنوان قطب درمانی و گردشگری جنوبشرق کشور شناخته شده است لذا برای جذب کادر پزشکی فوق تخصص و تنوع خدمات نیز برنامه ریزی کرده ایم که روند خود را طی خواهد کرد

 

سخن پایانی را بر عهده شما میگذاریم،بفرمایید؟

لازم است از آقای دکتر فخر مدیر درمان و آقای دکتر صبوری معاون درمان استان که همواره حامی و پشتیبان بیمارستان جهت ارتقاء خدمات به بیماران هستند،تشکر و قدردانی نمایم.همچنین سپاسگزاری کنم از تمامی همکاران عزیز و زحمتکش در بیمارستان که بطور شبانه روزی در حال خدمت رسانی به بیماران و بیمه شدگان هستند.

ما هم از شرکت شما در این مصاحبه تشکر می نماییم.

گفتگو از:واحد روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان

 

خدمات غيرحضوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.