فراخوان جذب پزشك

آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

حاضرين در سايت

ما 82 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
شنبه
1396
آذر
25
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................2594
mod_vvisit_counterديروز.......................2047
mod_vvisit_counterاين هفته ................15864
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........17470
mod_vvisit_counterاين ماه ..................37775
mod_vvisit_counterماه گذشته..............383784
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2507124
مخالفت کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی کرمان با جدایی بخش درمان

نشریه محلی واقعه، مورخ 11 دیماه 95 ،تحت عنوان" دیدگاه بازنشستگان پیرامون طرح ادغام بخش درمان تامین اجتماعی و چالش های پیش رو" به انعکاس مخالفت بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی استان نسبت به جدایی بخش درمان این سازمان پرداخته است که مشروح گزارش به قرار زیر است:

 

 

اخیرا زمزمه هایی در رابطه با طرح ادغام بخش درمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی به گوش می رسد و این در حالی است که بیمه شدگان تامین اجتماعی سراسر کشور ضمن ابراز نگرانی از اجرایی شدن طرح آن را مغایر با منافع خود و از دست رفتن بخش مهمی از دستاوردهایی می دانند که اندک اندک با پرداخت حق بیمه بدست آورده اند. در استان کرمان نیز این دل نگرانی ها همچون دیگر شهر ها شنیده می شود و روزی نیست که بیمه شدگان تامین اجتماعی اعم ازشاغل و بازنشسته جلساتی را با مسئولین نداشته باشند و مخالفت خود را بیان نکنند.

تجربه جهانی نشان دهنده آن است که تنها 3 کشور دنیا یعنی عراق، ایرلند و فنلاند دارای ساختار مشترک تامین اجتماعی و وزارت بهداشت هستند و به همین دلیل در این کشورها وضعیت تامین اجتماعی و حوزه درمان ناموفق و نامطلوب ارزیابی می شود ، در حالیکه بسیاری از کشورهای جهان در هر دو بخش ذکر شده دارای ساختار مستقل هستند که خبرهاحاکی از موفقیت طرح در این کشور ها دارد در این زمینه می توان به کشورهائی چون، کانادا، آلمان، چین، ژاپن، روسیه، ترکیه ، آلبانی ، اسپانیا، نروژ، مجارستان، آرژانتین ، دانمارک اشاره کرد.

نکته بسیار اساسی این است که منابع و اندوخته های صندوق و سازمانهای بیمه حق الناس و صرفا برای بیمه شدگان اصلی آنان بوده و هرگونه ادغام و یا افزایش مجموعه بهره برداران از این منابع نه تنها از نظر اخلاقی و شرعی دارای اشکال است بلکه موجب تشدید فاصله طبقاتی بین اقشار ضعیف جامعه خواهد شد. چراکه اساسا بیمه شدگان تحت پوشش صندوق هایی از قبیل صندوق تامین اجتماعی از اقشار ضعیف بوده و افزایش بهره برداران بر سر این سفره به سرمایه های آنان لطمه جبران ناپذیر خواهد زد.

بعد از مطرح شدن طرح ادغام اکثر بیمه شدگان تامین اجتماعی به نوعی نارضایتی خود را اعلام کرده اند . آقای عباس ایرانمنش از بازنشستگان تامین اجتماعی و اولین لیسانس جنوب شرق که سالها در بخش های مدیریتی و درمانی تامین اجتماعی کار کرده و اینک مسئول کانون کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی است و همچنین درشصتمین سالگرد سازمان به عنوان چهره ماندگارتامین اجتماعی انتخاب شده، فردی است با تجربه فراوان و نیک می داند که طرح ادغام بخش درمانی تامین اجتماعی چالشهای بزرگی را برای قشر تحت پوشش بوجود می آورد . وی گفت: بحث ادغام بخش درمانی تامین اجتماعی و واگذاری آن به دانشگاه مدتی است به گوش می رسد ، به عبارتی قرار است 15 میلیون بیمه شده در سراسر کشور که با افراد تحت تکفل حدود 42 میلیون نفر می شوند مجددا درمان خود را از مراکز درمانی دانشگاه بگیرند . آیا کسانی که به دنبال عملی شدن این طرح هستند می دانند که این قشر جامعه 9 درصد بابت درمان پرداخت می کنند ولی کارکنان دولت 5 درصد . آیا این را می توان عدالت توصیف کرد هر چند که خوشبختانه در کمیسیون تلفیق مجلس رای به حفظ وضعیت موجود داده شده ولی باز آینده این مبحث نا مشخص است . وی در ادامه به مدیریت حساب شده دکتر نوربخش بعنوان مدیرعامل سازمان اشاره کرد که فردی دلسوز و کاردان است و با آمدنشان احساس می شود کسی آمده که حافظ منافع تامین اجتماعی است . وی همچنین از خدمات ارزشمند دکتر فخر مدیر درمان تامین اجتماعی استان یادکرد که وجودشان برای این بخش بسیار موثر و ثمر بخش بوده که کارهای ماندگاری طی مدت مسئولیتشان انجام دادند و نمونه بارز آن احداث بیمارستان سیصد تختخوابی پیامبر اعظم (ص) در کرمان می باشد که باعث آسودگی خیال افراد تحت پوشش تامین اجتماعی شده که جای قدردانی دارد .

وی در ادامه توصیه هایی هم به همکاران داشت. ازجمله به همکاران جوان توصیه کرد با بیمه شدگان خصوصا افراد مسن با تکریم و مهربانی برخورد کنند چون به این قشر کمک کردن افتخاری بزرگ و اجر دنیا و آخرت دارد و بدانند روزی آنها هم بازنشسته می شوند. دوم اینکه برای برطرف کردن چالشهای سازمان باید از افراد کاردان و صادق استفاده شود و بهترین گزینه می تواند افراد بازنشسته ای باشند که کوله باری از تجربه و علم را با خود دارند و با این اقدام می شود از حیف و میل درآمد های سازمان نیز جلو گیری کرد .

خانم نژاد اکبری یکی دیگراز بیمه شدگان تامین اجتماعی اظهار داشت: آزموده را آزمودن خطاست یک بار در دهه 60 این ادغام انجام شد و مسئولین پی به اشتباه خود بردند و به جای اول برگشت و باز می خواهند تجربه ناموفق گذشته را تکرار کنند وی افزود اگر این اشتباه صورت گیرد بیشترین آسیب متوجه قشر کارگر خواهد شد کارگری که با سرمایه خود این مراکز درمانی را بوجود آورده. خانم نژاد اکبری در ادامه به ساخت بیمارستان پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و گفت: ساخت یک خانه کار سختی است حال ملاحظه کنید به همت دکتر فخرمدیر درمان تامین اجتماعی استان، بیمارستان پیامبر اعظم (ص) با این عظمت و به نحو مطلوب ساخته و تجهیز شد تا قشر تحت پوشش که سالها از نبود بیمارستانی مجهز رنج می بردند بتوانند از خدمات درمانی این بیمارستان بزرگ بهره مند شوند، باید همه تلاش کنیم که این خدمات ارزشمند به گوش مردم خصوصا افراد تحت پوشش تامین اجتماعی برسد وهمه قدردان این زحمات باشیم . وی همچنین افزود:در هر ماه با موافقت دکتر فخر وهمکاری صمیمانه رئیس بیمارستان ،یکی از پزشکان متخصص در کانون کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی حضور می یابد ودر جمع علاقمندان حاضر، مبحثی کاربردی در حوزه تخصص خود بیان می کند و در پایان به سئوالات حاضرین پاسخ می گوید که این اقدام در بالا بردن سطح دانش بازنشستگان بسیار موثر است .

آقای عارف دیگر بازنشسته تامین اجتماعی نیز گفت: اگر طرح ادغام عملی شود دیگر مرکزی مثل بیمارستان پیامبر اعظم (ص)که بزرگترین بیمارستان درخاورمیانه محسوب می شود نمی تواند به صاحبان اصلیش خدمات بدهد، فراموش نکنیم که این بیمارستان با سرمایه کارگران و دیگر افراد تحت پوشش ساخته شده وحق بیمه ای که این افراد می پردازند بیشتر از حق بیمه ای است که کارکنان دولت تحت پوشش خدمات درمانی می پردازند به همین منظور این افراد در حین بیماری به طور مجانی در مراکزدرمانی تامین اجتماعی بستری و درمان می شوند و در صورت ادغام این خدمات حتما با پرداخت هزینه صورت خواهد گرفت ضمن اینکه شاهد ازدحام بیماران ناخوانده نیز خواهیم بود و این مرکز درمانی دیگر نمی تواند خدمات دهی مطلوب داشته باشد . وی گفت: تلاشهای دلسوزانه دکتر فخر در راه اندازی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) یکی از اقدامات بزرگ به منظور رفاه افراد تحت پوشش در کرمان می باشد که قابل تقدیر است این بیمارستان با 300 تخت و بخش های مختلف از جمله سی سی یو ، اتاق عمل ، آی سی یو ، بخش جراحی ، آنژیو گرافی ، سی تی اسکن ، ماموگرافی ، با بیش از 80 پزشک توانسته مرحمی بر زخم های قشر زحمت کش کارگر و دیگر بازنشستگان و شاغلین تامین اجتماعی باشد . آقای عارف افزود : خدمات دهی این مرکز توانسته رضایت خاطر اکثریت بیمه شدگان را جلب کند.

آقای علی خدائی دیگر بیمه شده گفت: نمی شود از حق کارگران زحمت کش برداشت کرد و نمایندگان محترم مردم کرمان حتما می دانند استانی با بیش از یک میلیون و چهارصد هزار بیمه شده تامین اجتماعی برایشان مشکلات عدیده درمانی را در پی خواهد داشت و جلو این طرح را خواهند گرفت ضمن آنکه ورود این طرح در صحن مجلس آزمایشی هم برای نمایندگان مجلس خواهد بود و مردم رصد خواهند کرد نمایندگانشان چه موضعی می گیرند.

آقای مهدی جعفری دیگر بیمه شده گفت: ما باقشر کارگران بازنشسته سرو کار داریم و این دل نگرانی را در همه آنها می بینیم و می گویند مراکز درمانی تامین اجتماعی همچون پیامبر اعظم(ص) توسط پول ما ساخته شده و ما دلخوشی مان به همین مقدار بود که لااقل بیمارستانی داریم و در این دوران پیری جایی هست که صرفا برای ما خدمت رسانی می کند.

خانم فاطمه احسان نیز گفت : طرح ادغام ناممکن است و شرعی هم نیست اگر قرار است تجمیع صورت گیرد باید طوری باشد که خدمات دهی بهتر از حال حاضر باشد در غیر اینصورت من صددرصد مخالف این ادغام هستم . البته در مورد این موضوع فکر می کنم آنگاه که نمایندگان با مطالعه دقیق تر متوجه شوند حق الناسی در مورد این قشر وسیع جامعه صورت می گیرد از عملی شدن آن جلوگیری کنند.

 

خدمات غيرحضوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.