فراخوان جذب پزشك

آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

حاضرين در سايت

ما 83 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
شنبه
1396
آذر
25
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................2595
mod_vvisit_counterديروز.......................2047
mod_vvisit_counterاين هفته ................15865
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........17470
mod_vvisit_counterاين ماه ..................37776
mod_vvisit_counterماه گذشته..............383784
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2507125
تشریح خدمات بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) زرند

بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان زرند از سال 1374 فعالیت خود را آغاز کرده است. این بیمارستان اکنون با دارا بودن بیش از 350 نفر پرسنل و160 تخت فعال در خدمت مردم این شهرستان می باشد.

 

زلزله های مکرر در زرند و عدم امکان خدمات بستری در بیمارستان سینای این شهر،بیمارستان امام علی (ع) زرند را به تنها مرکز خدمات درمانی بستری در این شهرستان مبدل کرده است.

به جهت آشنایی بیشتر خوانندگان عزیز وبگاه، گفتگویی را با رییس این بیمارستان انجام داده ایم و  ابتدا از وی خواستیم خودشان را معرفی نمایند.

دکتر منصور هاشمی،پزشک عمومی با سابقه 15 سال خدمت در سازمان که به مدت 9 سال مسئول مرکز بهداشتی و درمانی بردسیر بودم و در حال حاضر مدت 6 سال است که مسئولیت بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) زرند را بر عهده دارم و علاوه بر کار اجرایی در امر ویزیت بیماران در شیفت عصر نیز فعالیت دارم.

 

آقای دکتر بیمارستان تحت مدیریت خود را چگونه توصیف می کنید؟

بیمارستان امام علی (ع) زرند با سابقه 22 سال از بیمارستانهای ملکی سازمان با 160 تختخواب است. یک بیمارستان عمومی شامل بخش های جراحی،داخلی،عفونی ،اعصاب ،اطفال ونوزادان،زنان وزایمان،زایشگاه،اتاق عمل،اورژانس و بخش های ویژه آی سی یو، سی سی یو.

بیمارستان دارای بخشهای پاراکلینیک( داروخانه،رادیولوژی،آزمایشگاه،فیزیوتراپی و اندوسکوپی و ...) و درمانگاه تخصصی هم می باشد.

این بیمارستان همواره یکی از افتخارات سازمان و مدیریت درمان در شهرستان زرند بوده است و دارای درجه اعتبار بخشی یک عالی در ارزشیابی وزارت بهداشت و درمان و رتبه عالی گروه approve اساتید دانشگاههای تهران،بیمارستان نمونه کشوری در ترویج تغذیه با شیرمادر،دارای نشان بیمارستان دوستدار کودک،دارای گواهینامه ایزو،واحد برتر در جشنواره شهید رجایی،بیمارستان سالم در شهرستان و دارای رتبه های نمونه کشوری دفتر پرستاری و واحدآموزش در بین بیمارستانهای تامین اجتماعی کشور می باشد.

این بیمارستان علاوه بر شهرستان زرند،شهرستانهای مجاور راور و کوهبنان را نیز تحت پوشش قرار داده است.

 

وضعیت بیمارستان را از حیث فضای فیزیکی، تجهیزات پزشکی و درمانی و نیروی انسانی چگونه ارزیابی می نمایید؟

بیمارستان با مساحت کل66 هزار متر مربع و زیر بنای 18 هزار متر مربع دارای پلی کلینیک تخصصی و بخشهای کلینیک و پاراکلینیک که قبلا اشاره کردم می باشد.

در این بیمارستان همچنین کلینیک دیابت و مامایی وجود دارد.

برای بخشهای مختلف درمانی این مرکز، مانند جراحی، زنان و زایمان،قلب،گوش و حلق و بینی،چشم پزشکی ،دندانپزشکی تجهیزات و امکانات پزشکی خوب و پیشرفته وجود دارد و با توجه به حجم انبوه خدمات با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

 

اولويت‌هاي بیمارستان شما در حال حاضر چيست و چه برنامه‌هايی براي توسعه كمي و كيفي خدمات درماني دارید؟

راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان،جذب جراح مغز و اعصاب،راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب،اعتبار بخشی بیمارستان،تجهیز و راه اندازی فضای دوم درمان برای شرایط بحران و پیگیری استاندارد سازی پد بالگرد از جمله مهمترین برنامه هایی هستند که مورد پیگیری قرار دارند.

 

 

در راستای ارتقاي خدمات تشخيصي و پيراپزشكي در آن مرکز چه اقداماتي صورت گرفته است؟

جذب رادیولوژیست و متخصصین دیگر، تجهیز آزمایشگاه، سی تی اسکن،تجهیز واحد فیزیو تراپی، اندوسکوپی،تجهیز بخش های ویژه،فعال شدن چهار اتاق عمل

 

با توجه به وقوع زمین لرزه های مکرر در شهرستان زرند شما چه اقداماتی در راستای مدیریت بحران انجام داده اید؟

فعال سازی سامانه فرماندهی حادثه و ابلاغ شرح وظایف به اعضای سامانه،بررسی وضعیت بیمارستان از نظر آسیب دیدگی و دعوت از کارشناسان شهرستان استان و کشور جهت بررسی سازه بیمارستان که خوشبختانه سازه مشکلی پیدا نکرده است.

با توجه به تعطیل شدن بیمارستان سینا که یک مرکز درمانی دانشگاهی است و با توجه به اخذ تصمیمات در سطح استان و سازمان،ارائه خدمات درمانی در شهرستان زرند بر عهده بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) قرار گرفت.

متعاقب آن نسبت به تجهیز و افزایش و راه اندازی تعداد 54 تخت به ظرفیت قبلی بیمارستان اقدام و همچنین در واحدهای اورژانس،اتاق عمل و زایشگاه مجموعا 70 تخت به ظرفیت کلی بیمارستان اضافه و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

نحوه همکاری بیمارستان تامین اجتماعی زرند با بیمارستان سینای این شهرستان چگونه بوده است؟

هم اکنون کلیه بیماران شهرستان و شهرستانهای مجاور در این بیمارستان پذیرش و تحت درمان قرار میگیرند و طبق تضمیمات اتخاذ شده از سوی مقامات استانی و کشوری در این مرکز تعرفه خدمات به نرخ دولتی است و بیمارستان مشمول طرح تحول سلامت قرار گرفته است.تعدادی از نیروهای بیمارستان سینا به بیمارستان تامین اجتماعی مامور شده اند که در حال حاضر مشغول خدمت هستند.

 

ضمن تشکر از شما آقای دکتر، اگر مطلبی دیگر در نظر دارید لطفا بیان فرمایید؟

در پایان از مدیر محترم درمان استان جناب آقای دکتر فخر و کلیه همکاران ذیربط بواسطه نظارت و حمایت های دائمی این عزیزان تقدیر و تشکر میگردد.

 

 

 

 

 

خدمات غيرحضوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.