فراخوان جذب پزشك

آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

حاضرين در سايت

ما 94 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
شنبه
1396
آذر
25
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................2606
mod_vvisit_counterديروز.......................2047
mod_vvisit_counterاين هفته ................15876
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........17470
mod_vvisit_counterاين ماه ..................37787
mod_vvisit_counterماه گذشته..............383784
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2507136
تشکیل جلسه شورای مدیران واحدهای درمانی استان

شورای مدیران واحدهای درمانی تامین اجتماعی استان به ریاست دکتر امین فخر،مدیر درمان استان تشکیل جلسه داد.

 

 

دکتر فخر در این جلسه ضمن اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور گفت:دولت یازدهم مقوله سلامت را از جمله اولویت های کاری خود قرار داد که با توجه به کار شناسی های انجام شده و واقعیات موجود کار درستی بود. زیرا شاخصهای اجتماعی سلامت در سالهای گذشته وضعیت خوبی نداشتند بعنوان مثال هزینه های فاجعه بار درمان که می بایست زیر یک دهم درصد باشد به بیش از 5 درصد رسیده بود.

مدیر درمان استان مشکل اصلی طرح تحول سلامت را کمبود منابع ذکر کرد و افزود: این مشکل به خاطر این است که از ابتدا، مصرف منابع به خوبی مدیریت نشد و لذا بهره وری این طرح در حد بالایی قرار نگرفت. اگر به نحوی که در احکام برنامه پنجم ذکر شده بود، طرح اجرا می شد با کمبود منابع رو برو نمی شدیم.

دکتر فخر در ادامه سخنان خود به پیشنهاد برخی افراد برای حل مشکل منابع طرح تحول سلامت پرداخت و گفت: اکنون عده ای برای حل مشکل منابع مربوط به طرح تحول سلامت پیشنهاد داده اند که منابع بیمه ها تجمیع شود که باید گفت این ادغام نه تنها مشکل کسری منابع را حل نمی کند بلکه بحران جدیدی هم بوجود می آورد زیرا سازمان تامین اجتماعی را با مشکلات و چالش جدی مواجه خواهد کرد.

مدیر درمان استان، واکنش مخالفت آمیز شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نسبت به موضوع تجمیع بیمه ها را بسیار موثر توصیف کرد و گفت این واکنشها و اعتراضات باعث شد طرح تجمیع بیمه ها در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به تصویب نرسد.

دکتر فخر موضوع تکریم ارباب رجوع را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: استقرار سیستم استاندارد ایزو با ورژن جدید در ستاد مدیریت درمان استان و واحدهای درمانی استان نیز ارتقاء فرآیندهای ارائه خدمت در بخشهای اورژانس و زایشگاه بیمارستانهای استان به خاطر این است که ما ضمن مدیریت بهینه منابع و مصارف، خدمات را از حیث کمی وکیفی ارتقاء بدهیم و گامی در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان برداریم.

در ادامه جلسه، علی حسینی،مدیر کل تامین اجتماعی استان به ایراد سخن پرداخت و گفت:سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه گر کشور است که بیش از 50 درصد جمیعت کشور را تحت پوشش خود دارد و اعتماد مردم به این سازمان، بزرگترین  سرمایه آن است .

وی افزود: در دولت یازدهم ،سازمان تامین اجتماعی به ماموریت اصلی خود برگشته است و 4راهبرد: پاکدستی،پاسخگویی،قانونمداری و برنامه محوری را سرلوحه کار خود قرار داده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان با اشاره به بودجه سازمان تامین اجتماعی گفت:بودجه سازمان معادل یک سوم بودجه کشور است که از محل دریافت حق بیمه تامین میشود و سازمان تامین اجتماعی خدمات بیمه ای و درمانی اش را به کسانی ارائه میدهد که از جمله شریف ترین افراد جامعه هستند.

وی در خصوص منابع سازمان تامین اجتماعی گفت :منابع سازمان حق الناس است و این موضوع مسئولیت و امانتداری ما رادر حفظ و صیانت از منابع  این صندوق دوچندان میکند.

ایشان ارتباطات و تعاملات سازمان تامین اجتماعی با نهادها و مجامع قانونی کشور را بسیار خوب توصیف کرد و گفت:سازمان همواره نظرات تخصصی و کارشناسی خود را به این مراجع ارسال می نماید و انان نیز ازاین نظرات استفاده می نمایند.

مدیر کل استان در خصوص خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت:فردی که بیمه میشود اولین امیدش این است که از خدمات درمانی استفاده نماید وهزینه این خدمات از محل مشارکت بیمه شدگان تامین میشود و صاحبان این منابع اجازه جدایی بخش درمان را از سازمان تامین اجتماعی نخواهند داد.

دکتر حمید رضا کاظمی رهبر و دکتر فرزاد شعبان زاده ، روسای درمانگاههای شماره 4 و 2 شهر کرمان نیز در این جلسه در خصوص فرایند استقرار سیستم مدیریت کیفیت در این مراکز توضیحاتی ارائه دادند.

تشکیل تیم مدیریت کیفیت،تدوین آئین نامه اجرایی کمیته بهبود کیفیت،نگارش برنامه استراتژیک و تعیین فرآیندهای پرریسک از جمله فعالیتهای انجام گرفته در راستای استقرار سیستم مدیریت کیفیت در این مراکز درمانی است.

دکتر فرزاد شعبان زاده، رییس درمانگاه شماره 2 کرمان در خصوص انجام اقدامات ویژه برای مراجعین به این مرکز درمانی گفت: دوره های آموزشی برای بیماران مبتلا به دیابت،اجرای سیستم مدیریت صف،نصب تابلوهای حاوی پیام های فرهنگی و اجتماعی و درمانی از جمله مهمترین این اقدامات است.

دکتر حمید رضا متولی زاده، رییس دفتر اسناد پزشکی استان هم در این جلسه به تشریح عملکرد این دفتر پرداخت و گفت:از سال 1380 روند استقرار سیستم مدیریت کیفیت را آغاز کردیم و یک سال بعد موفق به  اخذ گواهینامه ایزو شدیم و از آن زمان به بعد در چارچوب استانداردهای بهبود کیفیت حرکت می نماییم.

وی افزود:برای بهبود مدیریت هزینه های دفتر اسناد پزشکی و خرید خدمت ازبیمارستانها و مراکز طرف قرار داد، دوره های آموزشی را با مشارکت این مراکز شروع کرده ایم  که در نهایت به ارتقاء روند تحویل گیری اسناد و پرداخت هزینه ها منجر خواهد شد.

دکتر فرهاد اشافی ، سرپرست بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان ،دکتر مهدی ابناء،سرپرست بیمارستان دکتر غرضی سیرجان و دکتر منصور هاشمی،رییس بیمارستان امام علی (ع) زرند نیز در این جلسه روند ارتقاء خدمات اورژانس و زایشگاه در این مراکز را تشریح کردند.

سایر مدیران واحدهای درمانی تامین اجتماعی استان هم در این جلسه به تشریح عملکرد واحد درمانی خود و اقدامات اصلاحی برای ارتقاء خدمات پرداختند.

کارشناسان ارشد مدیریت درمان استان نیز در این جلسه در خصوص:برنامه های تکریم سالمندان، نظام ارجاع ، پیاده سازی نرم افزار مدیریت جامع تجهیزات پزشکی، عملکرد و مزایای مالی منابع انسانی، عملکرد اقتصادی واحدهای درمانی در سال گذشته ،مباحث خویش را ارائه کردند.

 

 

 

 

 

خدمات غيرحضوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.