آشنايي با تامين‌اجتماعي

 

اطلاعیه بیماران خاص

پـــزشك خانـــــواده !

 

خدمات نوين بيمه اي

 

 

 

 

نشریات استان کرمان

حاضرين در سايت

ما 27 مهمان آنلاین داریم

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
اسفند
2
 

اوقات شرعیآمار بازديدكنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز.......................987
mod_vvisit_counterديروز.......................1890
mod_vvisit_counterاين هفته ................6324
mod_vvisit_counterهفته گذشته...........11599
mod_vvisit_counterاين ماه ..................33245
mod_vvisit_counterماه گذشته..............53126
mod_vvisit_counterكل بازديدها.............2623370
برگزاری کنفرانس خبری در آستانه هفته تامین اجتماعی

دکتر امین فخر، مدیر درمان تامین اجتماعی استان در نشست خبری که به مناسبت آغاز هفته تامین اجتماعی برگزار شد ،ضمن تبریک این هفته به بیمه شدگان، بازنشستگان ،مستمری بگیران، کارفرمایان ،شرکای اجتماعی و تمامی مخاطبان سازمان، از تلاشهای موثر و فراگیر دکتر سید تقی نوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در حفظ انسجام و یکپارچگی بخشهای مختلف این سازمان و پایداری منابع تامین اجتماعی،قدردانی کرد.

 

 

وی با اشاره به شصت و چهارمین سالگرد تاسیس سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر با توجه به سن و سابقه سازمان، مدیریت منابع و مصارف اهمیت مضاعفی پیدا کرده است و موضوع پایداری منابع سازمان تامین اجتماعی، موضوعی مهم و اساسی است.

 

دکتر فخر در خصوص ارائه خدمات درمانی سازمان در استان گفت: از طریق سه بیمارستان و 13 درمانگاه بصورت مستقیم به بیمه شدگان خدمات درمانی ارائه میگردد و از طریق عقد قرار داد با بیش از 1400 موسسه تشخیصی و درمانی توسط دفتر اسناد پزشکی، خدمات مذکور برای برای بیمه شدگان خریداری و تامین میشود.

وی هزینه های سالیانه برای ارائه و تامین خدمات درمانی را 500 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود:سالانه چهار ونیم میلیون نفر مراجعه سرپایی به مراکز ملکی داریم و 57 هزار نفر بستری میشوند. مراکز طرف قرار داد نیز 8 میلیون بیمار را بصورت سرپایی و 98 هزار نفر را بصورت بستری پذیرش می نمایند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در ادامه سخنان خود به تامین تجهیزات پزشکی و درمانی مراکزملکی تامین اجتماعی در استان پرداخت و افزود:هر سه بیمارستان استان به دستگاه سی تی اسکن مجهز شده اند که هزینه آن پنج و نیم میلیارد تومان شده است ودر بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان همزمان با روز جهانی کارگر ،دستگاههای آنژیو گرافی و ام آر آی مورد بهره برداری قرار گرفتند که با تخصیص بودجه 10 میلیارد تومان خریداری شده اند.

 

دکتر فخر همچنین از تبدیل دستگاههای رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال  در مراکز درمانی استان خبر داد وگفت: دو نیم میلیارد تومان برای تحقق این امر هزینه شده است. وی در خصوص تامین ناوگان حمل و نقل مراکز درمانی گفت:برای تهیه 8 دستگاه آمبولانس 2 میلیارد نومان هزینه کرده ایم.

مدیر درمان استان،تاسیس درمانگاه در راور،ساخت بنای جدید پلی کلینیک رفسنجان و درمانگاه شماره سه کرمان ، توسعه بخش اورژانس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان،طرح جامع محوطه سازی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان،ارتقاء هتلینگ بیمارستانهای استان و ساخت و تجهیز فضای جایگزین در زمان بحران در بیمارستانهای کرمان و سیرجان و راه اندازی بخش جراحی قلب باز در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان را از جمله مهمترین طرح های توسعه ای در استان برشمرد.

دکتر فخر در ادامه سخنان به عملیاتی شدن نهضت آی تی در استان پرداخت و گفت:طرح هایی همچون اتوماسیون اداری،نسخه الکترونیکی،پرونده الکترونیکی ویژه بیماران مزمن و سیستم HIS در مراکز درمانی استان اجرا شده است.

وی در پایان سخنان خودگفت: سیستم استاندارد اعتبار بخشی در بیمارستانهای استان مستقر گردیده است و ستاد مدیریت درمان و درمانگاههای نیز برای اخذ گواهینامه ایزو با ورژن 2017 در حال فعالیت هستند.

دکتر فرهاد اشافی،رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان هم در این نشست طی سخنانی گفت: از سال 93 تا کنون توانسته ایم تعداد 30 نفر پزشک متخصص را جذب نماییم. وی در خصوص عملکرد بیمارستان گفت: در سال گذشته 26 هزار نفر در این بیمارستان بستری شده اند، 11هزار نفر جراحی شده اند و به بیش از 500 هزار نفر هم خدمات سرپایی ارائه شده است.

دکتر مهدی ابناء،رئیس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان هم در این جلسه خبری گفت: بیمارستان سیرجان دارای 138 تخت فعال است و سالیانه به 14 هزار بیمار بستری و 280 هزار بیمار سرپایی خدمت میدهد.وی ساخت فضای جایگزین در زمان بحران در این بیمارستان را بسیار موفقیت آمیز توصیف کرد و افزود: این طرح به الگوی کشوری مبدل شده است.

در ادامه این جلسه دکتر منصور هاشمی، رئیس بیمارستان امام علی (ع) زرند طی سخنانی گفت:بیمارستان زرند 166 تخت فعال دارد و با دارا بودن بخشهای مختلف درمانی به 119 هزار بیمه شده شهرستان خدمت رسانی دارد.وی افزود: بعد اززلزله سال گذشته، بیمارستان تامین اجتماعی زرند بعنوان تنها مرکز درمانی بستری در این شهرستان فعالیت دارد.

دکترهاشمی به افتخارات بیمارستان همچون:بیمارستان سبز،دوستدار کودک،بیمارستان سالم و... هم اشاره نمود.

دکتر حمید رضا متولی زاده، رئیس دفتر اسناد پزشکی در این جلسه در خصوص خرید خدمات درمانی برای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت:در سال گذشته مبلغ 311 میلیارد تومان صرف خرید خدمت از مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرار داد شده است.وی افزود در حال حاضر 4000 تخت بستری مورد استفاده بیمه شدگان استان هست و 600 قلم داروی جدید نیز در تعهد بیمه قرار گرفته است.

 

رئیس دفتر اسناد پزشکی، همراهی سازمان تامین اجتماعی در اجرای طرح تحول سلامت را عاملی مهم وموثر در افزایش رضایتمندی بیمه شدگان دانست.

 

میز خدمت الکترونیک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سايتهاي مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجي

مطالب كدام بخش سايت براي شما مفيد است ؟
 

جستجو در سايت

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت مديريت درمان تامين اجتماعي استان کرمان محفوظ میباشد.